BigBlueButtonBN - problemy z uruchomieniem

BigBlueButtonBN - problemy z uruchomieniem

av Anna Polska -
Antal svar: 3

Dzień dobry! Chciałam dziś przeprowadzić wykład online ze studentami z wykorzystaniem BigBlueButtoBN. Jeszcze dwa dni temu wszystko działało bez zarzutu. Jednak wczoraj zaczęły się problemy z uruchamianiem tej aplikacji. Dziś jest tak samo. Spróbowałam uruchomić wideokonferencję z dwu różnych komputerów i problemy powtórzyły się na obydwu. Przypuszczam, że nie jest to problem techniczny komputerów, a prawdopodobnie jakiś problem z BigBlueButtoBN. Czy może ktoś z Państwa orientuje się, co może być przyczyną problemów z uruchamianiem wideokonferencji? Czy problemy mogą być wynikiem zbyt dużej liczby osób, które w tym samym momencie próbują korzystać z tej aplikacji? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Som svar till Anna Polska

Odp: BigBlueButtonBN - problemy z uruchomieniem

av Lidia Jarska -

Dzień dobry,

tak, tymczasowe problemy działania BBB mogą wynikać z obciążenia serwera, na którym działa, zwłaszcza jeśli są to godziny przedpołudniowe i południowe. Problem komputerów użytkowników w przypadku wideokonferencji najczęściej dotyczy indywidualnych ustawień mikrofonu/kamerki na komputerach Prowadzących i Studentów.

Pozdrawiam
LJ

Som svar till Lidia Jarska

Odp: BigBlueButtonBN - problemy z uruchomieniem

av Anna Polska -

Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń. Jak na razie udaje mi się prowadzić wideokonferencje w piątki przed południem. Od przyszłego tygodnia będę prowadzić zajęcia wieczorne. Studenci wyrazili na to zgodę. Mam nadzieję, że wieczorem serwery nie będą tak mocno obciążone.

Som svar till Anna Polska

Odp: BigBlueButtonBN - problemy z uruchomieniem

av Lidia Jarska -

Dzień dobry,

od teraz powinno już być lepiej. Działa nowa wersja BBB :)

Pozdrawiam
LJ