Wystawianie ocen końcowych

Wystawianie ocen końcowych

Napisane przez: Aksel Kobiałka ()
Liczba odpowiedzi: 2

Wszystkie zaliczenia zdalne dla studentów były oceniane punktami, w jaki sposób mam wystawić teraz oceny ? Powiedzmy, że student uzyskał 18/24 punkty czyli 75% (czyli ocena 4, według nazwy ocen które nadałem).

Co trzeba zrobić by obok punktacji w dzienniku (Strona główna >> Moje kursy >> TI20L >> Oceny >> Administracja ocenami >> Dziennik ocen ) pojawiły się również oceny ?

W odpowiedzi na Aksel Kobiałka

Odp: Wystawianie ocen końcowych

Napisane przez: Lidia Jarska ()

Dzień dobry,

Oceny w dzienniku ocen są ustalane dla całego kursu, do wszystkich ocenianych w nim elementów, przy czym trzeba pamiętać, że dziennik ocen działa dla aktywności, w których jako metodę oceniania w ustawieniach "Ocena" zostały wybrane punkty. Gdy metody oceniania są ujednolicone do punktów, wtedy dziennik ocen działa do wszystkich aktywności (forum, zadanie, w testach zawsze są punkty). 

Aby skonfigurować dziennik ocen, należy w lewym panelu bocznym wejść w "Oceny" > "Nazwy ocen" > "Modyfikuj" > zaznaczyć "Nadpisz ustawienia domyślne witryny" i wprowadzić własne ustawienia procentowe i wartości ocen (na załączonym screenie 1 - przykładowe ustawienie).

Aby ustawić, co jest widoczne w dzienniku ocen dla studenta i prowadzącego, należy wejść w "Konfiguracja" > "Ustawienia ocen w kursie" i w opcji "Sposób wyświetlania oceny " zaznaczyć wybrany w rozwijanym menu (screen 2).

Pozdrawiam
LJ

Załącznik ($a)
Załącznik ($a)