Opcje zapisów

W ramach zajęć studenci zdobywają wiedzę z zakresu organizacji i animacji kultury oraz edukacji kulturalnej. Koncepcja animacji jest tu ujmowana jako specyficzne i odrębne jakościowo podejście do pracy w obszarze kultury.

W ramach wykładu prezentowane są rozważania dotyczące roli i znaczenia kontrkultury i kultury alternatywnej w procesie powstania i rozwoju animacji kultury jako nowego modelu instytucjonalnej działalności kulturalnej. Omawiane są także kwestie dotyczące typów i rodzajów instytucji kultury w Polsce i na świecie oraz podstawy prawne regulujące pracę instytucji kultury, a także założenia polityki kulturalnej prowadzonej w różnych krajach. Przedstawiane są też wybrane polskie instytucje kultury w kontekście podejmowanej przez nie pracy programowej w obszarze animacji kultury i edukacji kulturalnej.

Wykład uzupełnia konwersatorium, w ramach którego studenci mogą bardziej szczegółowo zapoznać się z różnego rodzaju dokumentami i materiałami stanowiącymi podstawę pracy instytucji kultury (akty prawne, statuty, itp.). W ramach konwersatorium podejmowane są także zagadnienia związane z założeniami programowymi instytucji tworzonymi w oparciu o koncepcję animacji, a także kwestie dotyczące finansowania działalności kulturalnej oraz pozyskiwania środków na projekty animacyjne i edukacyjne.

Zapisywanie samodzielne (Student)
Zapisywanie samodzielne (Student)