Wpis na blogu utworzony przez Emanuela Pęksyk

Emanuela Pęksyk
Napisane przez: Emanuela Pęksyk (wtorek, 24 października 2017, 19:26)

Witgal T. 1972. Geografia astronomiczna. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych. 210.

Tadeusz Wilgat, autor książki, to geograf, hydrograf, kartograf oraz profesor UMCS w Lublinie. Brał on udział w tworzeniu Parków Narodowych takich jak : Roztoczańskiego, Poleskiego.

Na samym wstępie autor pokazuje rolę geografii astronomicznej w stosunku do innych dyscyplin geograficznych. Wyjaśnia, także jaki był powód napisania tej pracy. Język, którym posługiwał się Wilgat, jest uproszczony, co pozwala na większy odbiór czytelników, nie tylko dla jednostek znających się na tej dziedzinie nauki, lecz także dla uczniów i studentów. Praca ta posiada dużo ilustracji, diagramów oraz tabelek z różnymi danymi. Na końcu zawarty jest spis treści, który ułatwia szybkie odnalezienie tego co szukamy. Jednak czas i świat nie stoi w miejscu. Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego, przez co, niektóre informacje zawarte w tej pracy, są już przestarzałe. Jest to jedyny minus tego dzieła. Jako początkująca studentka, uważam że "Geografia astronomiczna " jest godnym do polecenia podręcznikiem.