Wpis na blogu utworzony przez Małgorzata Chrost

Małgorzata Chrost
Napisane przez: Małgorzata Chrost (środa, 18 października 2017, 11:58)

Autorem książki „W stronę nieba: Interaktywna szkoła astronomii” jest Andrzej Branicki. Książka wydana została w 2017 roku, przez wydawnictwo Naukowe PWN w Warszawie. Książka zawiera 275 stron podzielonych na 4 rozdziały.

Książka ,, W Stronę Nieba: Interaktywna szkoła astronomii`` Opowiada o wielu ciekawych aspektach astronomicznych związanych  m.in.  z atmosferą, Słońcem, Księżycem oraz o tajemnicach galaktyki. Autor wyjaśnia również dlaczego warto jest żyć w okolicach równika. Książka napisana jest w sposób bardzo ciekawy, z każdym rozdziałem zdobywamy coraz większą wiedzę z dziedziny astronomii. Kolejną zaleta książki jest duża ilość barwnych obrazków i rycin, które stanowią zachętę do zapoznania się z nią nawet osobom, które nie lubią za dużo czytać. Okładka jak i wnętrze książki utrzymane jest w bardzo ciekawym i dobrym stylu. Moim zdaniem każdy, kto zdecyduje się ją przeczytać, nie będzie tego żałował.  Osobiście gorąco polecam tę lekturę, każdemu kto choć trochę interesuje się astronomią.