Szanowni Państwo,

przedmiot składa się z zajęć wykładowych i ćwiczeniowych. Treści wykładów będą podlegały pisemnemu kolokwium, które zostanie przeprowadzone na Wirtualnym Kampusie.

Zaliczenie ćwiczeń będzie natomiast polegało na przygotowaniu przez Państwa w zespołach 3-4 osobowych scenariuszy scenek ukazujących spotkanie pracownika socjalnego z klientem, bądź rodziną. Skład zespołów zależy od Państwa decyzji (dobieracie się w ramach własnych ustaleń).

W scence ma wystąpić przynajmniej: jedna bariera komunikacyjna, bądź klient będący jakimś typem toksycznym. Możliwe jest oczywiście łączenie tych elementów (np. pewne typy toksyczne w sposób "naturalny" generują określone bariery komunikacyjne). Pracownik socjalny - będący jedną z postaci w scence - ma natomiast skutecznie pokonać (niwelować) owe bariery komunikacyjne, albo umiejętnie poradzić sobie z klientem o danym typie toksycznym. Fabuła scenki powinna mieć za tło realne sytuacje, występujące w relacjach "pracownik socjalny - klient" (np. wizyta klienta w ośrodku pomocy społecznej, spotkanie asystenta rodziny z klientami, wywiad środowiskowy w domu klienta itp.).

Scenariusze powinny zawierać:

  • listę osób przygotowujących scenkę,
  • tytuł scenki (sugerujący występujące bariery komunikacyjne albo rodzaj typu toksycznego klienta),
  • wykaz postaci występujących w scence,
  • przebieg akcji (dialogi między postaciami wraz z krótkimi didaskaliami, opisującymi dodatkowo okoliczności odbywających się zdarzeń oraz gesty, postawy, ton głosu itp. występujących postaci - jak w klasycznych utworach dramatycznych).

Gotowe scenariusze trzeba będzie zamieścić na kursie przedmiotu, w MODULE ZALICZENIOWYM. UWAGA! Scenariusz musi zamieścić każda osoba z zespołu przygotowującego go - każdy zamieszczony indywidualnie scenariusz powinien mieć taki sam tytuł (nazwę pliku), jak u pozostałych osób z zespołu.

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 25 stycznia 2022, 11:50