Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Lidia Jarska ()
Liczba odpowiedzi: 9

Szanowni Państwo,

w celu identyfikacji zajęć realizowanych w formule zdalnej (w tym na potrzeby dokonania ocen przez komisje akredytacyjne) zwracamy się z prośbą do nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość o wprowadzenie adresu URL (linku) do zajęć organizowanych na Wirtualnym Kampusie i/lub aplikacji Microsoft Teams do sylabusu przedmiotu w systemie USOSweb.

W załączonym do postu dokumencie znajdą Państwo szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób pobrać link do zajęć prowadzonych w formule zdalnej i jak ten link zamieścić w sylabusie.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Małgorzata Grad-Grudzińska
Lidia Jarska
Rafał Moczadło

 

W odpowiedzi na Lidia Jarska

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Karol Pilorz ()

Witam,

Chciałem zauważyć, że w przypadku kilku grup zajęciowych, prowadzonych przez różne osoby, techniki prowadzenia zajęć na odległość mogą się różnić w poszczególnych grupach (Kampus/Teams). Wpisałem linki do swoich kursów na kampusie tylko dla grup, które prowadzę.

W odpowiedzi na Karol Pilorz

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Lidia Jarska ()

Dzień dobry,

tak trzeba zrobić w przypadku, gdy jeden przedmiot jest prowadzony w kliku grupach przez różnych wykładowców.

Pozdrawiam
LJ

W odpowiedzi na Lidia Jarska

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Arkadiusz Gola ()
Dzień dobry,

W nawiązaniu do otrzymanej wiadomości mam pytanie: Jak wprowadzić dwa linki do wskazanego pola (jeden link do Wirtualnego Kampusu, drugi do Teams). Oddzielanie linków spacją, przecinkiem lub średnikiem powoduje, że nie można zapisać wprowadzonych zmian.
Pozdrawiam serdecznie,

Arkadiusz Gola
W odpowiedzi na Arkadiusz Gola

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Lidia Jarska ()

Dzień dobry,

przekazałam Pana pytanie do zespołu USOSweb. Jak tylko otrzymam odpowiedź, zacytuję ją tu, na forum.

Pozdrawiam serdecznie
LJ

W odpowiedzi na Arkadiusz Gola

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Lidia Jarska ()

Dzień dobry,

odpowiedź od kierownika Sekcji ds. Systemu Toku Studiów:

"jeśli ideą jest „identyfikacja zajęć w formule zdalnej” jak mówi wstęp do instrukcji, to wystarczy wklejać jeden link.

Niemniej są dwie możliwości:

  1. w jednym polu może być tylko jeden ciąg znaków, więc można wkleić dwa linki oddzielając przecinkiem lub średnikiem, np.: „www.wk.pl,www.umcs.pl” (bez spacji).
  2. Druga ewentualność to wklejenie linku do Wirtualnego Kampusu w informacjach dla wszystkich grup, a dla konkretnej grupy link do Teams."

Pozdrawiam
LJ

 

W odpowiedzi na Lidia Jarska

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Ewa Antoszek ()

Szanowna Pani,

Nie wiem czy jest to tylko mój problem, ale od wczoraj usiluje dodac linki do informacji w USOSie i za każdym razem pojawia mi się blad, który uniemozliwia zapisanie zmian (jedynie chyba w kursie z literatury amerykańskiej dalam rade dodac link do Kampusu) – nie bardzo wiem, jak to rozwiązać.

Pozdrawiam

eantoszek


W odpowiedzi na Lidia Jarska

Odp: Identyfikacja zajęć online w USOSweb

Napisane przez: Mariusz Korczyński ()

Potrzebuję wsparcia. Założyłem test dla studentów. Jednak jest on niewidoczny, chociaż wyłączyłem "ukrycia". Prosze o wsparcie

tel. 501473480