Usprawnienie "Ukończenie aktywności"

Usprawnienie "Ukończenie aktywności"

Napisane przez: Aksel Kobiałka ()
Liczba odpowiedzi: 3

Chciałbym prosić o rozszerzenie funkcjonalności "Ukończenie aktywności" o coś co pozwalałoby na sprawdzanie frekwencji na zajęciach (lepiej niż robi to narzędzie "Frekwencja").


"Ukończenie aktywności" działa automatycznie ale termin jest tylko informacją, a nie żadnym warunkiem - po terminie również pojawiają się "fajeczki" ukończonych aktywności (mógłby to być np krzyżyk zamiast fajeczki, albo inny kolor).
Data w pliku Excel który można wygenerować jest zapisana w formacie tekstu a nie liczb przez co nie można z niej zrobić żadnej funkcji. 

Ponadto samodzielna możliwość zaznaczania aktywności przez studenta niekoniecznie koreluje się z wykonaniem tej aktywności.

W odpowiedzi na Aksel Kobiałka

Odp: Usprawnienie "Ukończenie aktywności"

Napisane przez: Lidia Jarska ()

Dzień dobry,

ukończenie aktywności w każdym dodawanym do kursu elemencie ma wiele opcji, a nie tylko ręczne odznaczanie przez studenta. Opcja "Pokaż aktywność jako kompletną, gdy warunki są spełnione" jest dostępna w ustawieniach dodawanego elementu (zasobu, aktywności) w "Ukończenie aktywności". Warunkiem pojawienia się "fajeczki" w raporcie aktywności może być np. wybranie opcji 'Student musi zajrzeć do tej aktywności, aby ją ukończyć' w przypadku dodania pliku lub linku, albo bardziej zaawansowane ustawienia np. w przypadku forum dyskusyjnego, gdzie aktywność może zostać uznana jako ukończona, gdy student wyświetli forum lub doda nowy temat lub doda odpowiedź na założony temat (można nawet określić liczbę wymaganych wypowiedzi).
Termin ukończenia jest terminem oczekiwanym, w założeniu ma działać mobilizująco.
Ukończenie aktywności w odniesieniu do zasobu w kursie może być warunkiem dostępu do kolejnego elementu w kursie, tzn. student nie wejdzie/nie otworzy elementu 2, jeśli nie zapozna się z elementem 1 (ustawienia "ogranicz dostęp" w elemencie 2).

Pozdrawiam
LJ

W odpowiedzi na Lidia Jarska

Odp: Usprawnienie "Ukończenie aktywności"

Napisane przez: Aksel Kobiałka ()

Dobry wieczór, dziękuję za odpowiedź.

Tak jak pisałem, jestem świadomy jakie są opcje i nie chodzi mi o ich wytłumaczenie lecz poprawę funkcjonalności. Nie chodzi mi o ograniczanie dostępu studentowi bo to jest łatwe do zrobienia, ale za to sprawia, że student traci dostęp do minionych lekcji co jest nienajlepsze dydaktycznie jeśli w przyszłości będzie kolokwium. 

Dlatego ponawiam moją prośbę z postu początkowego o :

1. Usprawnienie sprawozdawczości Kampusu poprzez dodanie innego znacznika oznaczającego wykonanie aktywności przez studenta po przewidzianym terminie (np. X lub "fajeczka" innego koloru).

2. Zmiana formatu daty w pliku .csv generowanym przez Kampus z tekstu na liczbę, która dawała by poprawną datę będąc interpretowaną przez np. Excel. 

Byłbym wdzięczny gdyby przekazała Pani te prośby informatykom bo to raptem kilka linijek kodu a wyobrażam sobie, że osoby które mają grupy większe niż kilka osób będą miały dzięki temu znacznie łatwiejszą sprawozdawczość pod koniec semestru. 

PS.
Nie rozumiem w jaki sposób termin ma być mobilizujący dla studentów jeżeli opis w kategorii:
"Ukończenie aktywności" >> "Oczekiwane ukończenie do"  mówi :
"Data nie jest wyświetlana studentom i jest wyświetlana tylko w raporcie ukończenia aktywności.".

W odpowiedzi na Aksel Kobiałka

Odp: Usprawnienie "Ukończenie aktywności"

Napisane przez: Aksel Kobiałka ()

Czy opisane przeze mnie powyżej zmiany zostały wprowadzone ? 

Ponadto dobrym usprawnieniem byłoby automatyczne zapisanie prowadzącego jako studenta swojego kursu: okazuje się, że obecnie ”rola studenta” to student bez uprawnień, postronny - dobrze by było gdy przeglądany przez nas prowadzony kurs przy zmianie na „rolę studenta” automatycznie traktował nas jak studenta zapisanego na ten kurs (wtedy można np. sprawdzić czy wszystko dobrze działa w usłudze ZADANIE).

Co ciekawe „Rola studenta” pozwala na bycie niezapisanych studentem nawet w niepublicznym kursie.