Witam Państwa

Zapraszam Państwa na seminarium magisterskie dedykowane studentom I roku studiów II stopnia, niestacjonarnych na kierunku logistyka  Wirtualny Kampus i jego forum to forma prowadzenia zdalnych zajęć w okresie ich zawieszenia, miejmy nadzieję do 15 kwietnia. Z Państwa grupą seminaryjną zaczynamy nasze spotykania, jesteśmy w zasadzie na samym początku procesu, który zakończymy egzaminem magisterski. Egzamin ten będzie poprzedzony pozytywnymi recenzjami Państwa prac magisterskich.

Dzisiaj otwieramy nasze seminarium, zostało ono zapoczątkowane ważnym wydarzeniem, to Państwo podjęliście decyzję o uczestnictwie w nim. Podkreślam to ponieważ  była ta decyzją związana z zapoznaniem się z obszary tematycznymi seminarium, jest to potencjalna tematyka prac magisterskich. Mam prośbę nie traktujmy je w kategoriach zamkniętych, jeżeli są indywidualne propozycje wynikające z doświadczeń zawodowych, zainteresowań, pasji jestem otwarty na propozycje tematów. W zasadzie z jednym ograniczeniem aby mieściły się one w szeroko rozumianej logistyce międzynarodowej, a to zapewniam Państwa bardzo szeroki obszar tematyczny.

W obecnym, letnim semestrze roku akademickiego 2019/2020 stoi przed Państwem, jak i przede mną zadanie abyśmy zakończyli ten semestr dwoma ustaleniami. Po pierwsze jest to przemyślany, podkreślam przemyślany, oparty na kwerendzie bazy źródłowej wybór tematu pracy oraz opracowanie struktury pracy – spisu treści. To dwie bardzo ważne rzeczy dla prawidłowego toku procesu pisania pracy, logiczności, przejrzystości i sekwencyjności tego procesu. Państwo macie o tyle ułatwione zadanie ponieważ ten etap już pokonywaliście, rozpoczynając pisanie pracy dyplomowej. W trakcie zajęć seminaryjne będziemy realizować to zadanie, poprzez omawianie mam nadzieję wspólne istotnych dla tego procesu zagadnień.

Pozdrawiam

Piotr Witkowski