Witam Państwa

Zgodnie z zasadami zdalnego nauczania przedstawiam Państwu materiały do nauki przedmiotu logistyka celna. W pierwszej odsłonie zamieszczam wykład, który miał miejsce w dniu 9 marca, kolejne będą prezentowane sekwencyjnie zgodnie z terminem ich realizacji przyjętym w obowiązującym planem zajeć.

W materiałach znajdziecie Państwo problematykę dotyczącą genezy i rozwoju usług celnych w międzynarodowym obrocie towarowym, pojęcie i klasyfikację logistyki międzynarodowej i proces ukształtowania się logistyki celnej z jej specyficznymi instrumentami prawno - organizacyjno - praktycznym. Zaprezentowane zastaną podmioty logistyki celnej oraz w kolejnych wykładach poszczególne grupy instrumentów wchodzących w zakres logistyki celnej. Zakończeniem kazdego wykładu są proste zagadnienia sprawdzające przedstawiony materiał. Zagadnienia te stawią podstawę do zaliczenia przedmiotu. Mam nadzieję, że zaliczenie to będziemy mogli realizować w warunkach normalnego funkcjonowania nas wszyskich, Wydziału i Uczelni.

W przypadku pytań, wątpliwości proszę o kontakt za pośrednictwem wirtualnego kampusu lub na adres witkowski@poczta.umcs.lublin.pl 

Pozdrawiam

Piotr Witkowski