Aktywność "Wiki" służy do grupowego tworzenia zasobów informacji, które są rozwijane stopniowo.
Wiki pozwala włączyć uczniów/studentów w gromadzenie informacji i budowanie zasobów kursu. Najsłynniejszym przykładem narzędzia wiki jest Wikipedia.

Zalążkiem Wiki jest pierwsza strona zawierająca zazwyczaj wprowadzenie i główne hasła. Zarówno pierwsza strona, jak i każda kolejna może zawierać odnośniki do stron z innymi hasłami. Jeśli hasła te są już zdefiniowane, to odnośnik poprowadzi czytelnika do odpowiedniej informacji. Jeśli hasło nie jest jeszcze zdefiniowane, to każdy uprawniony użytkownik - edytor - może je uzupełnić tworząc nową stronę wiki. Strona ta jest automatycznie podłączana we wszystkich miejscach wiki, w których występuje dane hasło.


Na platformie dostępne są dwa rodzaje wiki:

  1. Grupowe - wspólne dla wszystkich uczestników kursu, prowadzący  jak i studenci mogą je czytać i edytować.
  2. Indywidualne - każdy student ma swoje wiki. Tylko on i nauczyciel mogą je edytować i czytać.

Powyższy podział dotyczy kursu w którym zastosowano tryb grupowy: „bez grup”.


Formatowanie stron wiki
Aby utworzyć nową stronę należy wpisać nazwę tej strony w zamkniętych w podwójnych nawiasach kwadratowych,  tak jak na poniższym przykładzie [[Roztocze]] [[Tatry]]

Podczas przeglądu strony Wiki kolorem czerwonym wyróżniona jest strona,  do której nie dodano jeszcze żadnej zawartości.

Poszczególne zakładki pozwalają na edytowanie zawartości Wiki  jak również na dodawanie komentarzy do tworzonych zasobów.

Więcej informacji o aktywności Wiki na stronie Moodle org