Zasoby to materiały, które zgodnie z zamierzeniem prowadzącego mogą stanowić materiały dydaktyczne kursu/zajęć. Mogą to być:
zasoby edytowane bezpośrednio na stronie platformy Moodle
wcześniej przygotowane pliki (np.: .doc, .pdf., .ppt ), które będą przesłane na serwer obsługujący kurs/platformę
link (odnośniki) do stron i zasobów dostępnych w Internecie.
W ramach budowania zasobów kursu Autor może:
Stworzyć stronę tekstową – narzędzie to umożliwia edycję tekstu bezpośrednio na platformie, w formie pojedynczej strony. Strona ta może zawierać tekst, grafikę, dźwięk, wideo, linki do innych stron oraz wbudowaną zawartość taką jak np. filmy z YouTube. Dla dużej ilości treści zaleca się wykorzystanie zamiast pojedynczej strony modułu "Książki".
Zamieścić materiał w formie książki - materiału dydaktycznego, który może być zamieszony na kilku stronach z możliwością jego drukowania.
Wstawić "Etykietę" - umożliwia wstawienie dowolnej ilości tekstu, obrazków lub innej zawartości. Etykieta nie służy jednak do zamieszczania w niej dużej ilości informacji. Głównym zastosowaniem "etykiety" jest uporządkowanie strony głównej kursu i samej zawartości kursu - etykieta może rozdzielać poszczególne elementy kursu np. aktywnościami na stronie kursu. Zazwyczaj zawiera dodatkowy opis, który jest widoczny dla użytkownika od razu przy wejściu do kursu.
Umieścić zdjęcia zaprezentowanych jako galerię zdjęć. Jest możliwość ustawienia opcji umożliwiającej studentom dodawania swoich komentarzy do zaprezentowanych zdjęć.
Załączyć na platformę plik zewnętrzny (z dowolnym rozszerzeniem: .pdf,.doc, .xls, .pps, .ppt, .sav, .jpg, itd.) i link (odnośnik) do strony WWW.
Wyświetlać dokumenty, które nie będą prezentowane na stornie pojedynczo ale w formie katalogu plików. Katalog może mieć swoją odrębną nazwę i umożliwia łatwe zarządzanie plikami. Pliki do kursu można dodawać pojedynczo lub pokilka równocześnie - za pomocą opcji " Przeciągnij i upuść".
DODAWANIE ZASOBU W KURSIE
W celu dodania jakiekolwiek typu zasobu należy: być kursie, mieć włączony tzw. "Tryb edycji" i wybrać opcję:
a następnie wybrać określony typ zasobu jaki będzie zamieszczony/udostępniony w kursie:
Dalej należy postępować zgodnie z instrukcjami jakie pojawiają się w systemie.
Wszystkie pliki należące do danego kursu są zgromadzone w miejscu "Pliki kursu" (blok Administracja>Administracja kursem>Pliki kursu). Z tego miejsca mamy dostęp do wszystkich plików przynależących do danego kursu, którymi z tego poziomu możemy zarządzać np. segregować za pomocą folderów (katalogów).
Última alteração: quarta-feira, 15 de janeiro de 2020 às 15:38