Moduł/aktywność „Zadanie” pozwala nauczycielowi prowadzącemu zajęcie na platformie Wirtualny Kampus na komunikowanie się, zbieranie prac przygotowanych przez studentów w formie elektronicznej oraz ich ocenę i komentowanie (również za pomocą Kampusu).
Studenci mają możliwość składania (przesyłania) swoich prace w formie plików dowolnego typu (tekstowego, multimedialnego, obrazów itd.). Prace mogą być również składane/zamieszczane w postaci tekstu wprowadzanego bezpośrednio w edytorze tekstowym na stronie Kampusu.
Nauczyciel oceniając zadania może wystawić ocenę zamieścić komentarz jak i przesłać (odesłać) plik - poprawioną pracę studenta z komentarzami.
Ocena może być wystawiona w skali numerycznej lub innej wybranej przez nauczyciela. Wystawione oceny widoczne są dla studentów (i nauczyciela) w dzienniku ocen.
Możliwe jest zastosowanie kilku typów Zadań:
Przesłane pliki – ten tym zadania wymaga od studenta wykonania pracy na swoim komputerze zapisania jej na dysku twardym (np. w formacie .doc, .pdf) a następnie przesłania/załączenia swojej pracy na platformie (Kampusie).
W zależności od wybranych ustawień przez nauczyciela student będzie miał możliwość załączenia tylko jeden pliku bądź kilku (max. do 20) plików jednocześnie.
Nauczyciel, po sprawdzeniu zadania i wprowadzeniu swoich uwag (w pliku przesłanym przez studenta), może załączyć go studentowi razem z oceną i informacją zwrotną.
Tekst online – ten typ zadania wymaga od studenta napisania pracy bezpośrednio na platformie tj. za pomocą edytora wbudowanego na platformie. Prowadzący ma możliwość przeczytania zadania oraz dodana własnego komentarza i poprawek w tekście studenta.
Nagranie audio online – zadanie tego typu umożliwia studentom nagranie i zamieszczania na platformie odpowiedzi na zadanie w formie nagrania audio. Oczywiście możliwe jest zamieszczenie przez nauczyciela również i samej treści zadania w formie audio.
Aby w swoim kursie dodać moduł/aktywność Zadanie należy włączyć tzw. „Tryb edycji” następnie w temacie, w którym ma być umieszczone Zadanie skorzystać z opcji:
Następnie z wyświetlonej listy wybrać pozycję „Zadanie” i swój wybór zatwierdzić guzikiem „Dodaj”
W kolejnym etapie należy uzupełnić parametry Zadania.
Należy wprowadzić nazwę Zadania a następnie (w polu „Opis”) treść polecenia, czyli szczegółowy opis co studenci mają wykonać oraz standard wykonania tego zadania.
Jeżeli jest taka potrzeba można określić, w jakim czasie studenci mają wykonać (przesłać) swoje prace
Określić typ zadania
Określić, czy bądź, w jaki sposób będzie zadanie oceniane (skala ocen, maksymalna liczba punktów)
W parametrach Zadania są dostępne jeszcze inne opcje z których projektując dane Zadanie można skorzystać.
Przykładowo a stronie kursu moduł „Zadanie” (o nazwie „Projekt zaliczeniowy”) może wyglądać tak: